Dobre wieści dla Polonii z Polski.

Jak możemy przeczytać w komunikacie na Oficjalnej stronie Prezydenta RP – "„Podtrzymywanie polskości na obczyźnie jest dziś trudniejsze”

Art.o pomocy Polonii

Z treści wynika np. – "… Pytany o koncepcję współpracy z Polakami za granicą w kierowanym przez siebie Biurze ds. Kontaktów z Polakami za Granicą, Adam Kwiatkowski powiedział, że w nowym roku budżetowym planowany jest cykl wydarzeń polonijnych. – Jeśli by się udało te zamierzania realizować, to na pewno będziemy mieli na te pomysły środki, tego jestem absolutnie pewien – zaznaczył."

Całość tekstu przeczytasz tu : http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,175,podtrzymywanie-polskosci-na-obczyznie-jest-dzis-trudniejsze.html

Pionekpx

1 lutego 2015 początkiem zmasowanych kontroli drogowych w Danii.

Duńska prasa w swoich doniesieniach informuje, że Politi duńskia w dniu 27.01.2015 roku wtorek przed południem lansowała swoje nowe mobilne fotoradary. "Nowości" tych przybedzie łącznie 75 sztuk i zasilą obecnie będące w użytku. O tym informowaliśmy już na naszych łamach.

Czytaj tu : Logo TV2.dk

Trafik Alarm z kolei donosi, że zmasowane kontrole drogowe rozpoczną się już 1 lutego 2015 

z tą datą do użytku wdrożone zostaną nowe radary o których głośno już jest od jakiegoś czasu, a obecnie lansowane są przez samą Politi która już otrzymała sprzęt do swojej dyspozycji.

Cztytaj tutaj : logo trafik alarm

Opracowanie Pionekpx

Premier Danii nie miała szczęścia we Francji.

Helle Tohrning Smyth

Helle Thorning Schmidt Premier Danii nie miała szczęścia we Francji w trakcie spotkania na marszu p-ko terroryzmowi i w obronie wolności słowa który odbył się 11 stycznia 2015 roku. Na obrazku widać jak wychodząc z Pałacu Elizejskiego, na jego schodch, że przydażył się jej paskudny upadek. Dodać wypada, że nawet w tak karkołomnej sytuacji, podniosła się, otrzepała kolana i z dzielnością cechującą duńskie kobiety poszła dalej. Swoją twardość podkreśliła niewzruszoną miną (a przecież musiało ją boleć) nie dając po sobie poznać odczuwania boleści, czy też zmieszania zaistaniałą sytuacją. 

Pionekpx

W Danii przybędzie fotoradarów ! Flere fotovogne fra nytår.

Nie tylko Polacy nauczyli się łatać dziurę budżetową dochodem z fotoradarów. Dania przyglądając się "osiągnięciom" innych krajów szczególnie Polski, podążać zaczęła podobną drogą, szczególnie oczywiście podkreślając bezpieczeństwo obywateli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Flere fotovogne fra nytår. Wiele samochodów z fotoradarem od nowego roku. Taki tytuł nadał wiadomości Trafik Alarm. Sydøstjyllands Politi dostała mały prezent świąteczny, więcej samochodów z fotoradarami na nowy rok, te które przyjdą dla pomocy dziewięć sztuk, stanowić będą większą część niż obecnie posiadane dwa, pisze  Lokalavisen Kolding. W planie krajowym przybędzie cztery razy więcej aut z fotoradarem.
Lecz mimo czterokrotnego wzrostu liczby fotoradarów, nie oznacza to czterokrotnie większej liczby kontroli, będzie to około dwa razy więcej niż obecnie.
"Zwiększymy liczbę godzin (pracy fotoradarów przyp. red.) z 4.000 rocznie do 9.000 godzin" mówi Finn Ellesgaard Nielsen szef wydziału ruchu drogowego Sydøstjyllands Politi.
Szef wydziału podkreśla, że celem jest zwiększenie liczby godzin kontroli, a nie wygenerowanie opłat. "Policji Duńskiej chodzi o bezpieczeństwo, wykazują to już gotowe doświadczenia np. w roku 2008 całkowity spadek prędkości o 2 km/h oznacza bardzo wiele dla bezpieczeństwa. Szczególnie w miejscach występowania poważnych wypadków ale też i tych mniej niebezpiecznych", mówi Finn Ellesgaard Nielsen.
W planie krajowym jest obecnie 25 samochodów z fotoradarem, która to liczba wzrośnie do 100 po nowym roku.
W ciągu kilku mięsięcy zatem podwójnie istotne jest zainstalowanie Trafik Alarm w Waszych iPhone lub Android smartphone, gdzie zostaniecie ostrzeżeni o kontrolach prędkości/fotoradarach w Twojej okolicy, korkach drogowych, pracach drogowych, wypadkach itp. Aplikacje można wypróbować pobierając ją na stronie Trafik Alarm, linki dostępne na końcu artykułu.
Całość oraz linki do aplikacji, kliknij w ten link

Pionekpx

Danske Bank om Mobilepay: Sikkerheden er god nok.

Danske Bank o Mobilepay : Bezpieczeństwo jest wystarczające.

Mobilepay Danske Bank1"Selvom der bliver svindlet med Mobilepay, ser Danske Bank ikke behov for at højne sikkerheden i øjeblikket."
Pomimo, że są oszustwa z Mobilepay, Danske Bank nie zamierza na chwile obecna wdrażać większego stopnia zabezpieczeń.
Takie stanowisko prezentuje Danske Bank o czym pisze metroxpress.dk
Twierdzi jednocześnie, że oszustwo z Mobilepay jest ściśle powiązane z wykradaniem danych z karty płatniczej.  Jak twierdzi jednak Mark Wraa-Hansen szef Danske Banks Mobilepay-division, spośród ponad 1,6 mln użytkowników Mobilepay, oszustw z tym app jest o 50% mniej niż z kartami płatniczymi. Procedura w sprawie tego oszustwa jest podobnie traktowana przez bank jak z kartami płatniczymi, dlatego użytkownicy nie są narażeni na znaczną utratę swoich pieniędzy. Głównym problemem Mobilepay jest to, że logowanie odbywa się bez użycia zabezpieczenia NemId, jednak bank musiał równoważyć między wygodą i funkcjonalnością, a bezpieczeństwem. Szef dywizji Mobilepay zapewnia też, że sprawa jest monitorowana przez bank.
Oszukani w ten sposób, powinni zgłaszać się do banku gdzie została wydana mu karta płatnicza, następnie muszą wypełnić oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej w sprawie, po tym kwota na jaką zostali oszukani zostanie zwrócona mu na konto.
Całość w języku duńskim metroxpress.dk tu

Pionekpx

Copyright © 2013-2019 poloniainfor-dk.eu