forum dania

Ważne – Dyżur konsularny w Aalborg !!!

Dyżur konsularny w Aalborg – 19 sierpnia 2017 r.Informujemy, że w dniu 19 sierpnia 2017 roku (sobota) w godzinach od…

Posted by Związek Polski on Wednesday, August 2, 2017

Straszenie bronią źle się kończy…

Przestroga taka…Postraszenie kogoś bronią w Danii, nawet tą nieprawdziwą i bez zezwolenia, może się źle skończyć….

Posted by Poloniainfor Dk on Wednesday, August 2, 2017

Powstanie Warszawskie.

Powstanie Warszawskie piórem duńskiej prasy…

Posted by Poloniainfor Dk on Tuesday, August 1, 2017

Awaria systemu płatności Dankort.

Dygitalny świat w Danii nie ma lekko. Problemy z systemami w Danii są już dość powszechne, wymienić choćby wypdada systemy medyczne i SKAT, gdzie ten ostatni zostanie rozwiązany w swojej obecnej formie w przyszłym 2018 roku. Tym razem padł system płatności.

Marne miny mieli klienci sklepów. Awaria systemu płatniczego Dankort nastąpiła w całej Danii. Klienci sklepów nie mogli dokonywać płatności za pomocą tych kart płatniczych i odsyłani byli do bankomatów po gotówkę. W systemie wypłat z bankomatów karty działały.

Media społecznościowe…

Odpowiadając na postawione pytanie do nas…: Możemy i wrzucamy 🙂Jest zaproszenie…zapewne warto, nawet z ciekawości.

Posted by Poloniainfor Dk on Thursday, May 11, 2017

Feriepenge.

W odniesieniu do naszych jakoby nie prawdziwych wpisów o stanie wykazanych środków feriepenge, otrzymaliśmy dziś materiały i zgodę na ich opublikowanie – dowody, jak ewoluowały pieniądze wykazane na borger.dk. Z informacji na stronie dotyczącej feriepenge przeczytać można, że jeżeli stan obliczonych i wykazanych środków jest nie właściwy, należy skontaktować się z tym pracodawcą u którego zostały one obliczone. Nie ma tu nic, że to pracownik ma się kontaktować w tej sprawie z borger.dk, feriepengeinfo, czy inną instytucją.

Otóż jest dzień 04.02.2017 roku i stan środków jest taki – jak na obrazku. Po tym fakcie pracownik występuje do pracodawcy i powiadamia nas, to opublikowaliśmy w naszym wpisie.

Kliknij w obrazek aby zobaczyć w pełnym wymiarze-

Jest dzień 06.02.2017 roku i stan środków jest taki : (kliknij w obrazek żeby zobaczyć w pełnym wymiarze):

Kasa jednak dalej nie zgadza się, więc następuje ponowny kontakt w tej sprawie do pracodawcy. W dniu dzisiejszym nadesłana zostaje informacja, że przecież wszystko było i jest w porządku i teraz stan środków wygląda tak : (kliknij w obrazek, żeby zobaczyć w pełnym wymiarze)

Teraz nareszcie stan konta jest właściwy. Dlaczego aż do dnia 04.02.2017 stan wykazanych środków był taki niski, trudno wyrokować, jednak z całą pewnością nie był prawidłowy. Nie komentujemy sprawy, pozostawimy to do oceny każdego z Was indywidualnie czy jest to uzasadniona krytyka z naszej strony. Na materiałach (za zgodą) pozostał jedynie numer pracownika, żeby bez wątpienia wiadomo było, że chodzi o tego samego człowieka, a nie jakieś inne, różne osoby. 

Copyright © 2013-2015 poloniainfor-dk.eu