forum dania

Policja w Danii otrzymała nową „broń” w walce z kierowcami.

Takie tam…Z cyklu: Polowania na kierowców.http://nyheder.tv2.dk/lokalt/2017-09-27-politiet-tager-nyt-redskab-i-brug-i-kampen-mod-uopmaerksomme-bilister?cid=_soco%3Atw%3A4%3Anews%3A%3A%3A

Posted by Poloniainfor Dk on Wednesday, September 27, 2017

Brug din smartphone, når du skal bruge et ”frimærke”

Użyj swojego smartphon,a gdy potrzebujesz znaczka pocztowego.

Nic nowego…,więc potraktujmy sprawę jako przypomnienie. Otóż gdy chcecie wysłać list w Danii lub zagranicę nie musicie uganiać się za kupnem znaczka. Wystarczy, że macie telefon. Postnord oferuje usługę kupna znaczka na przesyłki za pośrednictwem aplikacji którą możecie pobrać ze strony tu http://www.postnord.dk/da/Privat/koeb-bestil-online/via-mobilen/Sider/via-mobilen.aspx zakupiony kod wpisujecie w miejscu przyklejenia znaczka.

Oferowana jest również opcja wydrukowania znaczka przez zakładkę bezpośrednio na stronie Postnord tu http://www.postnord.dk/da/Privat/koeb-bestil-online/brevporto/Sider/online-brevporto.aspx i przyklejenia go na kopertę lub paczkę, w zależności jaką opcję potrzebujecie. Płatności za usługę – on line.

Proste, łatwe i bez biegania.

Dobre wieści dla mieszkańców Północnej Jutlandii !

Przybędzie miejsc pracy w Północnej Jutlandii? Co trzecie przedsiębiorstwo wraca ze swoją produkcją…!!!

Posted by Poloniainfor Dk on Sunday, August 20, 2017

Vikar arbejde – co to takiego?

Zapewne ci którzy pracowali/pracują, żyją/mieszkają w Danii, znają taką formę zatrudnienia. Co to jest takiego? To nic innego jak pracownik w zastępstwie, zatrudniony na krótkie lub też dłuższe okresy. W Danii taka forma zatrudnienia jest wyrazem elastyczności rynku pracy. Pracownik wykonujący pracę w konkretnym miejscu, nie jest związany umową z tym pracodawcą w sposób bezpośredni, a zostaje skierowany do tej pracy, za pośrednictwem firmy zajmującej się właśnie taką działalnością. To firma, biuro vikar zawiera umowy o świadczenie usług w zakresie dostarczania do konkretnych pracodawców pracowników zastępczych i w czasie wykonywania pracy jest pracodawcą dla osoby vikar, gdzie miejscem jej wykonywania jest konkretna firma. Wynagrodzenie za pracę wypłacane jest przez biuro vkar.

Czy mieliście/macie doświadczenia w takiej pracy i jakie jest Wasze zdanie na temat takiej formy zatrudnienia (zalety, wady).

Jakie biura vikar polecilibyście swoim rodakom, a jakie stanowczo odradzili i dlaczego?

Za wszystkie Wasze wpisy i opinie serdecznie dziękujemy.

Ważne – Dyżur konsularny w Aalborg !!!

Dyżur konsularny w Aalborg – 19 sierpnia 2017 r.Informujemy, że w dniu 19 sierpnia 2017 roku (sobota) w godzinach od…

Posted by Związek Polski on Wednesday, August 2, 2017

Copyright © 2013-2015 poloniainfor-dk.eu