forum dania

Bogatszy Polak to problem dla Duńczyków?

Jak podaje na swoich łamach portal niezależna.pl powołując się na publikację zagraniczną, Duńczycy mają problem z wyhamowaniem  dopływu taniej siły roboczej min. z Polski.

Obserwując jednak od środka duński rynek pracy (np. ostatnie masowe zwolnienia w Siemens, kłopoty w Tican, obecnie w firmie Tvilum) trudno zgodzić się z takim stwierdzeniem.

Najprawdopodobniej braki takie mogą być odczuwane w jakiejś pojedynczej gałęzi gospodarki np. rolnictwie, tylko upatrywać należy to w warunkach zatrudnienia i płacach, które są skandalicznie niskie np. 60 duńskich koron brutto, co nie odpowiada warunkom płacy duńskiego legalnego rynku pracy.

W produkcji obserwowane są usilne próby „zagospodarowania” uchodźców przejawiających chęć do podjęcia pracy w ramach programów integracyjnych.

Warto kliknąć na wpis/twitta i przeczytać tekst.

Ambasada RP w Danii.

UWAGA praktykanci poszukiwani! Zapraszamy do zagłaszania się na praktyki w Wydziale Polityczno -…

Posted by Embassy of Poland in Denmark on Friday, January 5, 2018

Sylwester w Danii 2017/2018.

Ważne !!! Ceny energii elektrycznej w Danii.

Jak zapowiada dostawca energii elektrycznej w Danii, ceny energii będą wyższe. Zmiana w cenie energii polegać będzie na tym, że w godzinach największego obciążenia tj. od godz. 17,00 do godz. 20,00 koszt jej będzie podwójny…

Więcej o cenach i sposobach na oszczędność na rachunkach za energię elektryczną przeczytasz na stronie DR.dk tu: https://www.dr.dk/nyheder/indland/forbrugerraadet-taenk-saadan-sparer-du-penge-paa-el-regningen

Copyright © 2013-2017 poloniainfor-dk.eu